Dalyan Özel Yemekli Tekne Kooperatifi Kuruldu

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Mahallesinde Sınırlı Sorumlu Dalyan Özel Yemekli Tekne Turu Deniz Taşıyıcılar Kooperatifi kuruldu.
Kooperatifin kurulmasının ardından, üyeler bir araya gelerek Genel Kurul yaptı. Kurulda Başkanlığa Mahmut Kıydan, Yönetim Kurulu üyeliklerine Alper Yalılı, Fuat Tufan seçilirken, Denetim Kurulu üyeliklerine ise Ahmet Manav ve Osman Çelik seçildi.
Genel Kurulda gündem maddeleri üyelerin oylarına sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. 23 üyesi olan kooperatifin üye sayısı ise 45 üyelik ile sınırlandırıldı.
Sınırlı Sorumlu Dalyan Özel Yemekli Tekne Turu Deniz Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mahmut Kıydan, üyeleri ile birlikte Dalyan turizmine katkı sağlamak istediklerini belirterek, Kooperatifin bölge turizmi için hayırlı olmasını dilediklerini ifade etti.
Amaçlarının kaliteli tekneler ile yüksek standartlarda hizmet vermek olduğunu aktaran Kıydan; “Genel Kurulumuzu yaptık. İyi ve kaliteli işler yapmak istiyoruz. Şuan 23 üyemiz var. Dalyan’da bu işi yapan 13 tekne daha var onlara da her zaman kapımız açık, bizimle birlikte olurlarsa rekabet olmadan aynı çatı altında kooperatifimizi daha iyi yerlere getireceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.