Dalyan Boat Tour / Best Job In Turkey

Kooperatifimizinde sponsorları arasında bulunduğu, Türkiye’nin En İyi İşi yarışmasında, Efe’ye ilk gün Dalyan Tekne Turu yaptırdık. Gün sonunda Efe’nin www.bestjobinturkey.com adresinde paylaştığı ilk gün yazısı aşağıda..

Merakla beklenen gün sonunda geldi çattı. Heyecanla bekleyince hep zor geçer zaman, ben de resmen geri sayıyordum yeni işime başlamak için. İş dediysem; tatil. Laf olsun diye dememişler ‘Türkiye’nin En İyi İşi’ diye. Benim bir ay boyunca işim tatil yapmak ve Dalyan ve Ortaca’nın güzelliklerini sizlerle paylaşmak.

Dalyan kanalı kıyısında, merkezde, yörenin en güzel otellerinden biri ayarlanmış benim için; BC SPA Otel. Doyurucu, sağlam bir sabah kahvaltısı sonrası geçtim tekneye. Basının ilgisi projenin başından beri çok büyüktü, ilk günkü gezimize de birçok basın kuruluşundan temsilciler geldi.

Tekne bütün gün emrimde… “Sür kaptan kaya mezarlarına” dedim.

Dalyan’ın tam karşısındaki kayalara oyulmuş Tarihi Kaunos’luların muhteşem eserleri Türkiye’nin simgelerinden. Tarihi en yakınından görmek, anlamak istesem de bugünlük biraz uzaktan selamlayarak geçtik bu eşsiz yapıları. Bir başka gün, yürüyerek yakından bakacağız elbet.

Medya röportajlarından sonra İztuzu Plajı‘nda serinledim. Dünya’nın en iyi korunmuş plajlarından biri olan bu doğa harikasında kulaç attıktan sonra hemen ileride nefes kesici güzellikteki Delik Ada‘ya doğru yola çıktık. Turkuaz mavisi bu adanın berrak sularına teknenin tepesinden atlamak günün en özel anıydı muhtemelen.

Dönüş yolunda Dalyan yemekli tekne turu kooperatifinden kaptanımıza Ala Göl’e uğramadan dönmeyelim dedim. Dedim… Çünkü oranın eşsiz doğası ve mükemmel manzarasını görmemek olmazdı. Gerçi bir gün içerisinde bunca güzellik görünce insan her birine hak ettiği ilgiyi gösteremiyor. Bugün uğradığımız her bir nokta güzellik algımızı yükseltti.

Daha ilk gün ve koca bir ay buralardayım. Şanslıyım.